3000

ד״ר תום רן

ד”ר רן סיים בהצטיינויות תואר ראשון במדעי המחשב, במדעי החיים, ובפסיכולוגיה, תואר שני במדעי המוח ודוקטורט ישיר במחשבים ביולוגיים. הוא עובד כיום כחוקר במכון ויצמן למדע כאחד מהמובילים של פרויקט המחשב הביולוגי. עבודותיו התפרסמו במגזינים הנחשבים ביותר. בימים אלו סיים במקביל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ועבודה בבית החולים לבריאות הנפש אברבנאל, מתוך אהבה גם לגוף וגם לנפש.

תום, מעבר לכך שהוא חלומה של כל אמא יהודיה, מייצג את דור ה-Y, שיושב במקביל על עבודה במחשבה, עם הפלאפון פתוח על פייסבוק וגוגל, באוזניות מקשיב לספר, ובמקביל גולש ב YNET. הוא אוהב (או מכור) לאינפורמציה בכל רומח איבריו. חוצמזה, הוא ביקש לציין שהוא מת על אשתו ושני ילדיו.

הרצאות וסדנאות

 

מדע (כבר לא כל כך…) בדיוני – הרצאה

ד״ר תום רן - הצצה למהפכה המטורפת שמתרחשת היום בעולם – כיצד התחלנו להנדס מערכות ויצורים חיים, על מנת ליצור תרופות חדשות ואף יצורים חיים מאפס במבחנות? תום בהרצאתו מדבר על יצירת חיים ביולוגיים חדשים, על חיידקים מהונדסים שיודעים לרפא מחלות, על אוריגאמי שעשוי מדנ"א, ועל טיפות מים שמכילות טריליוני מחשבים חכמים שיודעים לענות על שאלות. בנוסף, יתייחס בהרצאתו להשלכות הצפויות מפיתוחים טכנולוגיים שכאלה, למה בכלל כל זה חשוב? האם זה  לטובה (תרופות חכמות) או לרעה (נפילה של הטכנולוגיה לידיים לא נכונות).