תפריט מובייל search

ד"ר אילן טל

פסיכיאטר מומחה, עוסק בייעוץ וטיפול בהקשרים יומיומיים - הורדת לחץ, מתח ועומס, התארגנות במרחב האישי והמשפחתי, ייעוץ עסקי ועוד.

הרצאות

התמודדות עם שינויים וחרדה


שינוי לרוב מעביר אותנו ממצב של וודאות או של שליטה למצב של אי ודאות או חוסר שליטה. ככל שאנו גדלים ומתבגרים, אנו לומדים לחשוש משינוי או מחוסר שליטה, דבר שבהכרח, בסופו של דבר גורם לנו לפחד. העמימות ואי הודאות אינן רעות בהכרח, אך היכולת הנמוכה שלנו להכיל את העמימות, גורמת לנו להגיב לשינויים במגוון רחב של אופנים, חלקם טובים, וחלקם פחות.
התגובות הלא נעימות לשינויים מרובות והן נעות מתגובות פשוטות של מתח ועד לחרדה של ממש או להתכנסות והימנעות. ההרצאה תעסוק במגוון הרחב של התמודדויות מול שינויים, למה דווקא בעידן של היום אנחנו צריכים ללמוד יותר כלים איך להתמודד עם שינויים, מתי התמודדות לא יעילה עם שינויים מצריכה טיפול רגשי ומה בכלל עושים בטיפול כזה.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה
לחץ ושחיקה בחיים המודרניים


העידן המודרני הוא עידן שהביא עמו חידושים, המצאות ובעיקר פתרונות מגוונים לקיצור תהליכים ופעולות שבעבר ארכו זמן רב יותר. אלא שככל שאנחנו מעמיקים בעידן המודרני, באופן פרדוקסלי אנחנו מבינים שהלחץ והשחיקה הנפשית רק גדלו. לחץ נפשי אפיין דורות רבים גם לפנינו ולמעשה אין בן אנוש שלא טבועים בו המנגנונים המעוררים לחץ. לחץ נפשי, סטרס (Stress) או דחק, הן מילים נרדפות למצב בו כמות הלחצים שיש עלינו גבוהה מכמות המשאבים הרגשיים שיש לנו על מנת להתמודד עמם. אנשים העמידים פחות למצבי לחץ יוכלו אולי להתמודד היטב עם דרישות יום יומיות, אך במצב של משבר, קושי או אפילו שינוי חיובי מהשגרה (כמו חתונה למשל), תתעורר בהם תחושה של לחץ נפשי. ההרצאה תעסוק במנגנונים הטבועים בנו בהתמודדות עם סטרס, זיהוי מצב סטרס על גווניהם השונים ובעיקר על שיטות טיפול שונות – גם כאלה שאפשר ליישם בבית לבד.

לקבלת הצעת מחיר
אודות המרצה

ד"ר אילן טל הוא פסיכיאטר מומחה, מייסד ומנהל של מרכז ד"ר טל, קליניקה רב מקצועית לטיפול רגשי ונפשי. בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, בוגר תואר במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות דיקן (הצטיינות יתרה) ובוגר לימודי פסיכותרפיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. ד"ר טל עוסק בייעוץ וטיפול בהקשרים יומיומיים- הורדת לחץ, מתח ועומס, התארגנות במרחב האישי והמשפחתי, ייעוץ עסקי ועוד.

לקבלת הצעת מחיר
whatsapp