search

איתי אנגל

כתב "עובדה" . מסקר אזורי מלחמה, אליהם בודדים מגיעים.

הרצאות

אחרי עזה ולפני איראן וחיזבאללה – מבט נדיר מבפנים


אז עכשיו אומרים לנו שעוצמת האש שינחית עלינו חיזבאללה היא יותר מפי עשר ממה שראינו מהחמאס. מי האויב, מה האידיאולוגיה שמנחה אותו ואיך הפך הציר השיעי כל כך מאיים?

איתי אנגל שהה בסוריה ברגעים הדרמטיים בהם חוסל הגנרל האיראני קאסם סולימאני וראה איך כל המציאות בשכונה שלנו נטרפת לנגד עיניו.

איראן והשיעים, למרות חיסול סולימאני, עושים הכל כדי להגשים את חזונו ובאמצעות הציר השיעי שבנה, להנחית מכה על ישראל.

במקביל, מדינות כמו איחוד האמירויות, בחריין וסעודיה באות בברית היסטורית עם ישראל,  ודאע"ש, שחשבנו שכבר מת וחלף מעולם, מתעורר שוב לחיים.

מפות דינמיות ימחישו כיצד איראן שולחת זרועות עד הגבול שלנו, איך היא מפעילה את  חיזבאללה ואיך כל זה הולך להשפיע על המלחמה הבאה שלנו.

נבין גם למה רוסיה של פוטין משתפת פעולה עם השיעים ומשקיעה כל כך הרבה כדי לשמור על אסד בשילטון בסוריה.

איתי אנגל, זוכה פרס סוקולוב לעיתונאות, והכתב הישראלי היחיד שמסקר את הקונפליקטים במזה"ת ובעולם כבר 30 שנה יוביל אותנו בקטעי תיעוד בלעדיים דרך עירק, סוריה, לבנון, איראן, סעודיה, תימן ורוסיה על מנת להבין את מערך הכוחות החדש בשכונה שלנו.

הוא גם יסביר את ההתנהלות שלו מאחורי הקלעים במדינות אויב וגם יביא לנו מהשטח תמונת מצב עדכנית לימים אלה אודות הכוחות החדשים שעולים בשכונה שלנו ואיך מתפרקת מפת המזה״ת שהכרנו.

לקבלת הצעת מחיר

קבלת החלטות בימים של אי ודאות - דוגמא של כתב ישראלי בסוריה


הקורונה מחייבת אותנו לחשוב אחרת ולהתנהל במציאות של אי וודאות.
רבים מאיתנו שעבדו במקומות בהם הכל מתוכנן וברור נדרשים היום להתמודד עם אלמנטים של אי ידיעה, הפתעות וסיטואציות לא שגרתיות.

אני חושב ששגרת חיי יוצאת הדופן יכולה לספק חומר למחשבה.

ב-30 השנים האחרונות אני מתעד אזורי קונפליקט בעולם ולמעשה חי בתחומים של אי ודאות קיצונית.

אני נדרש לקבל החלטות במוקדים כמו סוריה או עיראק, לעיתים מול ג'יהדיסטים של דאע"ש או בחברתם של לוחמי מיליציות הפועלים החסות איראן, בידיעה ברורה שאם מישהו מהם יבין שאני ישראלי – הכל גמור מבחינתי.

הרצאה זו שהעברתי בארץ ובעולם, בין היתר ב TED בפאלו אלטו, קליפורניה, משמשת הרצאה לאנשים ולארגונים הרבה מעבר לאזורי מלחמה. איך ראוי להתנהל בתנאים של אי ודאות, מהי באמת חשיבה מחוץ לקופסא, ומדוע פעולות שנראות לכאורה לא נורמליות, הן למעשה, בסיטואציות מסוימות, הדבר הכי שפוי שניתן לעשות.

וכמובן, איך באמצעות הגישה שבה אני חושב ומתנהג, אני מקבל גישה למקומות שאחרים אינם מגיעים אליהם, על מנת להבין עמוק מבפנים את השכונה שבה אנו חיים במזרח התיכון.

לקבלת הצעת מחיר

אודות המרצה


כתב מערכת ׳עובדה׳, שידורי 'קשת'. ערוץ 12. זוכה ׳פרס סוקולוב׳ – הפרס הגבוה ביותר לעיתונאות בישראל. ב-28 השנים האחרונות כיסה כמעט כל קונפליקט על פני כדור הארץ.  בין היתר דיווח מסוריה, עירק, אפגניסטן, פקיסטן, קונגו, רואנדה, צ׳צ׳ניה, האיטי, מצרים, בוסניה, קוסובו, צפון אירלנד, עזה, תוניסיה, לוב, לבנון ועוד… הוא זכה חמש פעמים בפרס 'פורום היוצרים הדוקומנטריים' על סרטיו אודות המהפכות במזה"ת.

 

איתי אנגל מרצה על סכסוכים בעולם באוניברסיטאות בישראל ובחו"ל. הוא אחד מ 18 עיתונאים מרחבי העולם שזכו למילגה מיוחדת (fellowship) מטעם אוניברסיטת מישיגן, ארה"ב. בצד עבודתו העיתונאית הקים איתי אנגל ארגון לסיוע לנשים הנאנסות במלחמת האזרחים בקונגו בדרך של משלחות סיוע מיוחדות של גניקולוגים ישראלים לשדות הקטל. 

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp