תפריט מובייל search

יאיר ניצני

עיתונאי, יוצר ומוזיקאי מוביל

הרצאות

יאיר ניצני – מרים גבה


ונפתח בחידה. איך מתמודדים עם האבהות לשלוש בנות אל מול הפורענות של כוכב רוק במי"ל? איך מסיימים את התיכון בזחילה, תוך שהמורים מבטיחים לך ש"ממך לא יצא כלום"  ומגיעים לצמרת תעשיית הבידור המוסיקה והטלוויזיה בישראל?

התשובה – זווית הראייה ייחודית של יאיר ניצני על מה שהחיים מזמנים לנו.

ניצני הוא איש מצחיק ואת ההומור שלו וההסתכלות ההפוכה הוא מביא למפגש המשעשע אתו שבו הוא משתף מהגיגי ליבו ומוחו. בדומה לטור המצליח שלו 'מרים גבה' ב"ישראל היום", מתאר ניצני סיטואציות מהמשפחה, השכונה וההוויה הארץ ישראלית שקל לכולנו להזדהות איתן, הציניות לצד האופטימיות האין סופית, ההליכה קדימה אל מול הגעגועים לפעם.

יאיר ניצני מרים גבה – כיף של מפגש.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה
תקשיבו טוב


ליקויי למידה והפרעות קשב הם נושא המעסיק אלפי הורים ותלמידים בישראל .

יאיר ניצני, מגיש טלוויזיה, עיתונאי ומוסיקאי מספר בהרצאתו על ילדותו, נעוריו וחייו הבוגרים כמי שהיה לקויי למידה, הסובל מהפרעת קשב וכאב לשלוש בנות המסתמנות ככאלה.

בגילוי לב, מספר ניצני – אותו אחד שבקושי סיים התיכון ושהמורים הבטיחו לו ש"ממנו לא יצא כלום" –  על הקשיים שהובילו אותו אל צמרת תעשיית הבידור, המוסיקה והטלוויזיה בישראל.

ניצני, אשר כתב להיטים כמו "חצבים פורחים", "פרצופה של המדינה", "רדיו חזק", "שירו של שפשפ", שיצר דמויות אהובות כ"האשם תמיד", כיכב ברדיו ובטלויזיה – "כוכב נולד", "אחורי החדשות", "הנירגנים", " ינשופים", "העולם הערב" ועוד, ניהל בגיל 27 את חברת התקליטים "הד ארצי", מספר במפגש עמו איך הפך את הקושי ליתרון שאפשר לו להגשים את עצמו בכל אותם עיסוקים.

לקבלת הצעת מחיר
תעשייה מגניבה


עולם המוסיקה עמוס בסיפורים משפטיים עסיסיים. מ״הגנבה״ של ג׳ורג׳ הריסון ב my sweet Lord  ועד  ״אם ננעלו״ של עפרה חזה. איך ניתן להצמיד בעלות של אדם אחד על יצירה שמס' אנשים היו שותפים לה?

יאיר ניצני הוא איש מפתח בתעשיית המוסיקה בישראל בארבעת העשורים האחרונים ואושיה בתחום זכויות יוצרים. כמי שהקים את ״תיסלם״ וכתב את שיריה, ניהל את חברת המוסיקה "הד ארצי", היה חבר דירקטוריון באקו"ם, והגיש תוכניות רדיו וטלוויזיה, הוא מכיר את התעשייה מלפני ולפנים וגם את הסיפורים הקטנים והגדולים.

ממי השאילו האבנים המתגלגלות את  Anybody Seen My Baby? מי השפיע על ״מדרגות לגן עדן״  של לד זפלין ואיך הסתיים המשפט? למה  ״נכון את יפה״ של אפריים שמיר – נשמע כמו שיר אנגלי משנות השישים?

בהרצאה משעשעת פותח יאיר צוהר לעולם המשפטי של הסכסוכים הגדולים של עולם המוסיקה בליווי הדגמות והסברים.

ההרצאה רלוונטית לכל מי שאוהב תרבות ומוסיקה ויכולה להיות מותאמת במיוחד לכל מי שמייצגים אומנים או עוסקים בקניין רוחני בעולם הבידור.

לקבלת הצעת מחיר
אודות המרצה

ניצני יוצר, מלחין ובעל טור פופולארי בעיתון – "מרים גבה".  מי שכתב את להטי צאן הברזל  של להקת תיסלם "חצבים פורחים" "פרצופה של המדינה"   "רדיו חזק"  בקר של כייף"  "שירו של שפשפ" למאיר בנאי  ועוד רבים ומוכרים, שיצר דמויות אהובות כהאשם תמיד, כיכב ברדיו ובטלוויזיה – "כוכב נולד", "אחורי החדשות", "הנירגנים", " ינשופים", "העולם הערב", "מה יש", "ציפורי לילה" ועוד, ניהל את חברת התקליטים הד ארצי  בגיל 27, אימץ נקודת הסתכלות ייחודית על מה שהחיים מזמנים לנו .

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp