תפריט מובייל search

ד"ר לירז מרגלית

הרצאות

הפסיכולוגיה שמאחורי ההתמכרות לדיגיטל


מה משותף בין סוחרי סמים ומהנדסי תוכנה? שניהם בעלי המקצוע היחידים שמכנים את הלקוחות שלהם ׳משתמשים׳ (users).

התמכרות לטכנולוגיה היא תופעה יחסית חדשה – צורך בלתי נשלט להיות מחוברים לאינטרנט, להיות כל הזמן בקרבת הסמארטפון, לבדוק הודעות, ולהיכנס בקביעות לרשתות חברתיות, ממש באותה מידה שאנו חשים רעב או צמא.

אנו נשלטים על ידי מנגנונים פרימיטיביים שתפקידם לספק רגשות וצרכים בסיסיים כמו הצורך בשייכות, בשליטה ובסיפוק מיידי. אמנם מבחינת המוח שלנו מנגנונים אלו אפקטיביים להפליא, אך נראה כי בשילוב בין המוח, הטכנולוגיה והאבולוציה, אנו מפסידים בגדול.

ההתפתחויות הטכנולוגיות שהפכו חלק משגרת היומיום שלנו, הגיעו לפורמולה מנצחת. הן עוצבו במיוחד להשפיע על "לולאת העונג" שלנו המושתתת על יסודות הפסיכולוגיה ההתנהגותית.

ד"ר לירז מרגלית, חוקרת במרכז הבינתחומי בהרצליה, מתמחה בפסיכולוגיה של העולם הדיגיטלי תדבר על הדרכים באמצעותן ממנפים הבנות פסיכולוגיות של המוח האנושי, על מנת לזכות בתשומת הלב של המשתמשים ולגרום להם להתמכרות פסיכולוגית.

לקבלת הצעת מחיר

אודות המרצה


ד"ר לירז מרגלית, בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מתמחה בקבלת החלטות, תורת המשחקים וקוגניציה. חוקרת במרכז הבינתחומי, מתמחה בפסיכולוגיה של העולם הדיגיטלי, שימשה בעבר ראש תחום התנהגות בחברת Clicktale וכיום יועצת לחברות וארגונים בעיצוב ההתנהגות של לקוחותיהם.

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp