תפריט מובייל search

הרצאות

הקשר הסורי - הסיפור האמיתי


במשך חמש שנים, בשקט ובצנעה, ומבלי לסכן את המקומיים, סייע צה"ל לתושבי רמת הגולן הסורית לשרוד את מלחמת האזרחים הקשה המתחוללת בסוריה.

זהו פרויקט מהפכני ושונה מכל מה שהכיר צה"ל עד הקמתו בניהול אתגרים ביטחוניים. פרויקט "שכנות טובה" שבמסגרתו העבירה ישראל ציוד רב לסוריה וטיפלה בפצועים המגיעים לגבול. כל זאת  מתוך כוונה שהעזרה הישראלית תדרבן את האזרחים הסורים למנוע משטחם פיגועים לכיוון ישראל.

סא"ל במיל' מרקו מורנו, שניחן בערבית שוטפת, הבנה עמוקה של החברה והתרבות הערבית, הוא ממייסדי פרויקט "בשכנות טובה" והנו ממתווה הדרך שלה . עבור סא"ל מורנו – מה שהחל כמבצע אסטרטגי צבאי – הפך במהרה למה שהוא מגדיר "כמעשה ההומניטרי הנכון לעשות".

בהרצאתו, מספר מורנו על הדרך המפתיעה והלא שגרתית שצה"ל בחר לטפל בסיטואציה הרגישה והלא פשוטה בגבול הסורי.

סגן מורנו הוא אחד האנשים המעטים שיכולים לספר את הסיפור הפנימי של אחד הפרקים המרתקים והידועים ביותר של המלחמה בסוריה – הסיוע ההומניטרי שמספקת ישראל ותמשיך לספק לסורים בזמן המלחמה.

לקבלת הצעת מחיר

אודות המרצה


סגן אלוף (מיל') מרקו מורנו הוא יועץ מיוחד שעובד עם ארגונים המוקדשים לסיוע הומניטארי לסורים. במשך עשרים וחמש שנה שירת מרקו בצה"ל, יחידת המודיעין "חומית 504", ואף פיקד אליה והמתמחה בהפעלת סוכנים אנושיים.

לקבלת הצעת מחיר
whatsapp