תפריט מובייל search

נעם מנלה

חוקר השפעת הטכנולוגיה והרשתות השיתופיות על חדשנות עסקית

הרצאות

UPLOAD


מה משותף לאנשי צבא, חינוך, אנשי אקדמיה ומנהלים בחברות עסקיות? לכאורה כלום, תחומים שונים לחלוטין זה מזה. אבל למעשה כולם חווים תופעה דומה, לא מעט מהתפיסות הישנות שאיתן הצליחו, קורסות במהירות לתוך עצמן. הם חוזרים ואומרים לי את אותו משפט: איך הם השתנו לנו? בצבא אלו החיילים המפונקים, באקדמיה אלו הסטודנטים השטחיים, בעולם החינוך אלו התלמידים חסרי הכבוד, בארגונים אלו העובדים שרוצים סגנון עבודה חדש ובחברות רבות מקטרים על כך שאפילו הלקוחות השתנו והפכו מודעים יותר. אבל ארגונים, הם לא משתנים.

UPLOAD אינו עוד שם של הרצאה, זאת תפיסת עולם מהפכנית ומרתקת הקוראת תגר על הפרדיגמות הישנות ומציעה אלטרנטיבה להתמודדות עם העולם המשתנה ועם האתגרים העומדים בפני מנהלים וארגונים בעידן הרשתי-טכנולוגי, עידן של מהפיכה מתמדת, עידן של השתנות.

הנטייה הטבעית היא לחבר חדשנות בעיקר עם טכנולוגיה, אבל חדשנות אמתית מגיעה כיום מתוך הבנה של האופן בו הטכנולוגיה שינתה את התפיסות שלנו. את הדגשים שלנו. את התודעה שלנו.


UPLOADהיא הרצאה חווייתית בה הדוגמאות מתעדכנות מדי יום. מהסיבה הפשוטה שבכל יום קורה משהו חדש ומסעיר. בהרצאה נחבר את הנקודות כדי להבין את התמונה הגדולה של העידן בו אנו חיים. נצא מבני הזוג אובמה למחאת הזקנים בצה״ל,  משם לניסוי המדהים בכתיבת חוקה משותפת הנעשה במקסיקו סיטי ונמחיש רעיונות חדשים באמצעות אילון מאסק, היזם פורץ הגבולות ומנכ״ל טסלה שפתח את הפטנטים של המכונית החשמלית לציבור – כולל למתחריו.

נקשר בין הארגון הרשתי ביותר בעולם, דאעש, העושה בית ספר לארגוני הביון האגדיים לבין 12,000 איש שרכשו מחברת Cards Against Humanity בבלאק פרידיי – ״כלום״ בחמישה דולר ועד לנקודה הבאה בה מנכ״ל חברת דראגסטור מחליט לוותר על מחזור שנתי של שני מיליארד דולר כשהוא מוציא את מוצרי הטבק מהרשת  והמניה מוכיחה שזה השתלם לו.

בהרצאה נבין איך הרשתות החברתיות לא משנות רק את ההווה ואת העתיד אלא גם את העבר, נשבור קיבעונות  ונצא כנגד החלוקה המקובלת בארגונים לדורות וגילאים (הגטו הגילאי) ונציע זווית חדשה של הסתכלות בה שם המשחק הוא הפער בין האדם הקדם-רשתי לאדם הרשתי. נמשיך ונטען שארגון שלא עובר למצב של הבנה חדשה וממנה להתנהלות המתאימה לעולם הנמצא במהפיכה מתמדת , הופך ל״נשא״ לזרע של פורענות ומחאה של עובדיו, לקוחותיו, חייליו, אזרחיו, או אפילו תלמידיו.

ההרצאה מלווה בקטעי וידאו רבים. משך ההרצאה כ-60 דקות כולל דיאלוג עם הקהל.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה
אודות המרצה

נעם מנלה, אחד מהמרצים המבוקשים והמוערכים ביותר, חוקר את השפעת הטכנולוגיה והרשתות השיתופיות על חדשנות עסקית וארגונית, בהרצאה חדשה המאתגרת אותנו לראות נתיבים חדשים.

מה שמרתק את נעם במיוחד הוא האופן בו העולם הדיגיטלי בכלל והרשתות החברתיות בפרט מעצבים את התודעה האנושית, תוך שהם חותרים תחת התפיסות הבסיסיות בכל תחום חיים. צונאמי תודעתי שמאיים על עולם החינוך, הפיקוד, השיווק, הרפואה, האקדמיה, מוסד המשפחה ובעצם מה לא.

נעם מנלה מלווה ארגונים ואנשים במעבר מחשיבה קדם-רשתית לרשתית. מחבר הספרים ״הקוד היצירתי״ ו- Play Chess Unconvantional ומייסד ועורך בלוג האירוח paragraf .

לתפיסת עולמו הוא קורא UPLOAD- יצירת דיאלוג מתמיד עם העולם גם אם זה מרגיש סיזיפי לגמרי לפעמים.

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp