search

דרור גלוברמן

עיתונאי, איש טכנולוגיה ומרצה בחסד

הרצאות וסדנאות

ממוסכים


זו בכלל לא שאלה – כי התשובה ברורה.  גם אתם מרגישים חסרי שליטה מול המשימות והפיתויים, מול ווטסאפ ונטפליקס אבל גם מול הכביסה והילדים. אז הנה, קבלו הרצאת חובה לכל מי שרוצה למקד את תשומת הלב שלו במה שחשוב לו באמת.

עוד לפני שהעולם נשאב לתוך משבר הקורונה הרגשנו את זה. אנחנו כל הזמן מול מסכים. סיבות לא חסרות: העבודה שלנו, הבידור, הלימוד, הקשרים עם המשפחה והחברים, הקניות, זום, וואטסאפ, מייל, רשתות חברתיות, חדשות וסרטים לילדים זוכים לחלק עצום מהזמן שלנו ומתשומת הלב שלנו – מהמשאבים הכי יקרים שיש לנו.

במיוחד עכשיו, כשהתנאים השתנו לנו בבת אחת תשומת הלב הפכה לתנאי הראשוני לתפקוד – חשוב לשלוט בהם יותר מאי פעם, גם כעובדים פרודוקטיביים וגם כאנשי משפחה.

בעולם שבו אין יותר לצאת לעבודה, לקפוץ לאימון ספורט, לפגוש חברה לצהריים, הכל הותך לתוך המסך, ובו אינספור פיתויים דיגיטליים והסחות דעת מהונדסים בקפידה להסיט אותנו מהמסלול. כבר שנים שעולם הטכנולוגיה והאינטרנט לומד לשאוב במיומנות את תשומת הלב שלנו. ההתראות, הפושים, המשחקים, החדשות ואתרי ההיכרויות – כולם מנצלים נקודות תורפה פסיכולוגיות וביולוגיות כדי להסיט את תשומת הלב שלנו ממה שחשוב לנו באמת – משפחה, קריירה, פנאי – ולתרגם אותה לרווחים של חברות המדיה הגדולות בעולם.

בהרצאה משועשעת וכנה מגלה גלוברמן את הטכניקות שהעולם הדיגיטלי מפעיל עלינו, מודד את המחירים שלא האמנו שהם גובים מהיומיום שלנו, ומציע דרכים יעילות וכלי עבודה פשוטים במטרה להחזיר לעצמנו את השליטה בתשומת הלב.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה

הצצה לעתיד - המדריך ל 2040


מתי מכוניות ללא נהג יכבשו באמת את הכביש? האם הרשתות החברתיות יפרקו את הדמוקרטיה? למה יש כל כך הרבה היכרויות וכל כך מעט מערכות יחסים? איך תיראה ארוחה בעוד עשרים שנה? למה לא תהיה לנו ברירה אלא להשתיל הרחבות דיגיטליות במוח? האם הפקקים אי פעם ייגמרו? והאם הנכדים שלנו יוכלו בכלל לחיות בכדור הארץ?

‎בהרצאה מלאת אנקדוטות מרהיבות לצד תובנות עמוקות מציג דרור גלוברמן את העתיד בשלל תחומים כמו בריאות, תחבורה, מזון, יחסים, ואת הדרכים המפתיעות והמרתקות שבהן טכנולוגיה וחדשנות משנות לנו את החיים כבר עכשיו.

גלוברמן, מגיש התוכנית NEXT בקשת 12, ״השורה התחתונה״ בגלי-צה״ל והעורך הראשי של אתר נקסטר מבית מאקו, מכיר מקרוב את העולם הטכנולוגיה ועוסק כבר שנים בהבנה שלו על החיים שלנו ועל איך הוא משנה אותנו כבני אדם בכל אספקט אפשרי.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה

בלי ששמנו לב


לדרור גלוברמן היתה בעיה. הוא לא הספיק. בכל בוקר הוא היה קם לעבוד, מתכנן לתקתק את המשימות הכי חשובות – ומוצא את עצמו נשאב לכתבות ולסרטונים ברשת. בכל ערב הוא חזר למשפחה, אבל וואטסאפ ואתרי החדשות התחרו על תשומת לבו. לא מעט פעמים הם ניצחו. הוא התבאס בעבודה, הוא הסתכסך עם האישה, הוא בזבז את הזמן – והרגיש חסר שליטה. ואז הוא גילה שהוא לא לבד. אחרי שנים כעיתונאי שחי את העולם הדיגיטלי, הוא יצא לחקור אותו מחדש.

עכשיו הוא חושף את הפנים האמיתיות של הרשת. מפייסבוק עד ווטסאפ, הרשתות החברתיות והאפליקציות מתוכנתות לנצל נקודות חולשה פסיכולוגיות ולמנוע מאיתנו להתנתק. הנוטיפיקיישנס, ההודעות הקבוצתיות, התראות ה"פוש", כולם מנצלים רגישויות אנושיות במטרה להסיט את תשומת הלב שלנו מקריירה, משפחה ופנאי – ולתרגם אותה לזמן שימוש ולרווחים של חברות המדיה הגדולות בעולם.

בהרצאה משועשעת וכנה מגלה גלוברמן את הטכניקות שהעולם הדיגיטלי מפעיל עלינו כדי לשאוב מאיתנו עוד שנייה ועוד דקה. הוא מודד את המחירים שלא האמנו שהם גובים מהיומיום שלנו, ומציע דרכים יעילות ופשוטות כדי להחזיר לעצמנו את השליטה במשאב הכי חשוב שנלקח מאיתנו: תשומת הלב שלנו.

הרצאת חובה לכל מי שמרגיש שסביבת העבודה שלו מתפקדת קצת פחות, שהמשפחה שלו קצת מתנתקת, ולמי שרוצה לחזור ולמקד את תשומת הלב שלו במה שחשוב לו באמת.

לא תרשו לעצמכם להתנהל אותו דבר אחרי שתשמעו את ההרצאה הזו.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה

שיימינג


מה גורם לכל-כך הרבה בני אדם לשתף פעולה ולהניע ולהגדיל ולהעצים מצבים וסיפורים שהם לא מכירים על אנשים שהם מעולם לא פגשו ואין להם מושג מה מזה נכון ומה לא? על מי האחריות? מי אשם? ולמה כמעט אף אחד לא מצליח וכנראה גם לא יצליח לעצור את זה.

בהרצאתו יתאר דרור גלוברמן את האנרגיה חסרת השליטה שנוצרת ברשת ומועצמת דרך המדיה המסורתית והופכת לתופעה חדשותית תרבותית בינלאומית שאין דרך לנבא מראש את הגודל שלה ואת ההשלכות שלה ומה בכל זאת יכול האדם השפוי לעשות בכדי להתמודד עם התופעה.

לקבלת הצעת מחיר

מנצחים בקרב על תשומת הלב: סדנה להעלאת פרודוקטיביות בעידן המובייל


אחרי שנים כעיתונאי ומרצה נלהב מהעולם הדיגיטלי, יצא דרור גלוברמן לחקור את החזית החשובה ביותר בעידן המודרני: המלחמה על תשומת הלב שלנו. בעזרת טובי המומחים בישראל ובעולם – ובהם פרופ' דן אריאלי, מומחה בניית ההרגלים הבינלאומי ניר אייל, וטריסטן האריס, בכיר בגוגל שהפך למוביל חברתי – ובעזרת האלפים הרבים שצפו בהרצאותיו, אסף גלוברמן ידע ותובנות, סיפורים וכלי עבודה. אלה הפכו ליום הדרכה לארגונים ולצוותים, שמציף את הנזקים האישיים שכולנו חווים כתוצאה מהשתלטות המובייל על חיינו; מאתר את תשומת הלב האבודה ומחזיר לנו את השליטה והיעילות באמצעות כלים מוכחים – בדרך להגשמת המטרות שלנו, בקריירה ובחיים. כל פרק כולל תוכן המועבר על ידי גלוברמן, עבודה בקבוצות ולימוד חווייתי.

מבנה הסדנה:

פרק 1 – הרצאת פתיחה בשני חלקים

כשהסמארטפון מנצח אותנו במלחמה על תשומת הלב

התחושה הזאת משותפת לרבים: אנחנו מקדישים פחות מדי זמן לדברים שחשובים לנו, ומבזבזים יותר מדי זמן מול מסכים, ובפרט מול מסך הסמארטפון. כולנו סובלים מההשלכות: סטרס מוגבר, ירידה בקשב, פגיעה באיכות העבודה, דילול הקשרים האישיים וירידה ביצירתיות ובסיפוק. המשפחה, הקריירה, התחביבים – נדחקים הצידה. שיחה כנה ומשועשעת בקבוצות על החיבור התת-הכרתי שלנו לסמארטפון ועל המחירים שהוא גורם לנו לשלם.

הפסיכולוגיה, התעשייה והכסף מאחורי הזמן המבוזבז שלנו

מעצמות טכנולוגיות כמו גוגל, פייסבוק, וואטסאפ, נטפליקס וקאנדי קראש מתכנתות את ההתנהגות שלנו כך שתתאים למודלים העסקיים שלהן. איך הן עושות את זה? אילו מנגנונים פסיכולוגיים הן מנצלות? ואיך הן מרוויחות מזה כסף?

פרק 2 – סדנה מעשית בשני חלקים

מסתכלים לאמת בעיניים

הנתונים מראים והמנכ"לים מודים: הנייד שואב לעובדים שלנו את הזמן. מחקר עדכני מראה שרק שליש מתוך יום עבודה הממוצע מנוצל באמת לעבודה. במשחק תפקידים נדגים את החולי העכשווי של בזבוז הזמן בארגונים. אילו אתגרים מציב העולם הדיגיטלי בפני העובדים? מה קרה לפריון ולפרודוקטיביות שלנו בעידן המסכים?

מרפאים את מחלת המולטיטאסקינג

מדוע אנחנו מתאמצים הרבה יותר אבל משיגים הרבה פחות? המשתתפים יזרקו לסיטואציות יומיומיות, ויתבקשו לבצע משימות בו זמנית. בתרגילים פוקחי עיניים נתעמת עם הרגל העבודה הנפוץ וההרסני ביותר של העת המודרנית – המולטיטאסקינג. נחוש את הזמן שנחטף לנו על ידי הרשתות החברתיות ואתרי החדשות ואת תחושת הפרודוקטיביות המזויפת שאנו נותרים איתה, ונגלה מה זה עושה ל-well being שלנו.

פרק 3 –  מהסחת דעת לכלי מנצח: כלים יישומיים להגברת פרודוקטיביות וה-well being

אילו כלים עומדים לרשותנו כדי לשלוט בקשב שלנו ובזמן שלנו בעולם החדש? נסגל לעצמנו הרגלים מוכחים שיאפשרו לנו לשלוט בזמן שלנו ולהימנע ממלכודות תשומת לב, ונכוון גם את המכשירים הדיגיטליים כך שישרתו אותנו – במקום שאנחנו נשרת אותם.

לקבלת הצעת מחיר

אודות המרצה


גלוברמן, עיתונאי, מוסיקאי, שימש במשך כשלוש שנים ככתב לענייני תרבות וטכנולוגיה בחברת החדשות בערוץ 2 והגיש, בין היתר, את התוכנית "לידיעת הגולשים" והתוכנית "אנשים".

כיום מגיש תוכנית אקטואליה טכנולוגית ב"קשת", ועורך ראשי של אתר NEXTER מבית מאקו.

מרצה ומנחה מבוקש בחברות על התנהגות ותרבות בני האדם בעידן דיגיטלי ותחת 'מתקפה' טכנולוגית.

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp