תפריט מובייל search

אבי יששכרוף

הרצאות

פאוד'ה - מחלום למציאות


"פאודה", סדרת הטלוויזיה הפופולרית והמדוברת בעולם מביאה את סיפורו של צוות מסתערבים המנסה ללכוד את בכיר מבוקשי חמאס בגדה. אבי יששכרוף שיצר וכתב את הסדרה (יחד עם השחקן הראשי ליאור רז), חושף את הסיפורים מאחורי הקלעים של פאוד'ה. על החלום לכתוב סדרה שכזו וכיצד התממש, על הערבוב בין דמיון למציאות, על פעילותן של יחידות המסתערבים אל מול חייהם של המבוקשים ועל החיבור האישי של היוצרים לדמויות.

יששכרוף, עיתונאי ופרשן לענייני ערבים, מספר בהרצאתו על  מפגשים עם מבוקשים בשטחים וכיצד באו לידי ביטוי בסדרה, על הרגעים המצחיקים והעצובים במציאות שעליה מתבססת הסדרה ועל עולם התוכן הייחודי והשונה של אותם אנשים המשרתים ביחידות המסתערבים.

לקבלת הצעת מחיר להורדת תקציר ההרצאה

לישון עם האויב


הסכסוך הישראלי פלסטיני בשני העשורים אחרונים, מנקודת מבטו של כתב ישראלי השוהה לא פעם בשטח אויב. יששכרוף מצייר תחנות בקונפליקט באמצעות שורה של סיפורים אישיים וחוויות שצבר במהלך ביקורים ברצועת עזה ובגדה המערבית, מפגשים עם מבוקשים מסוכנים, עם אזרחים תמימים ומקבלי החלטות משני הצדדים.

יששכרוף, שחשף בזמנו את סיפורו של "הנסיך הירוק", בנו של ראש החמאס בגדה שהיה סוכן ישראלי במשך עשור, מתאר את הסכסוך מבפנים, כמי שהיה שם בשתי אינתיפאדות ואינספור מגעים להסדר מדיני. ההרצאה בוחנת את הקשר המורכב בין ישראל והרשות הפלסטינית, בין חמאס ופתח ובין חמאס וישראל, והכל מנקודת מבט אישית וחוויות מסמרות שיער.

לקבלת הצעת מחיר

שמח במזרח התיכון


הסביבה המשתנה במזרח התיכון מציבה בפני מדינת ישראל מפה משתנה של איומים ואינטרסים. מצד אחד נעלמים האיומים הקונבנציונליים ומנגד צצים להם ארגוני טרור חדשים, נוסח דאע"ש שמאיימים לא רק על המערב וישראל אלא גם על חיזבאללה ואיראן.

בהרצאתו משרטט יששכרוף את פני המזרח התיכון החדש, שנוצר בעקבות "האביב הערבי", את האתגרים החדשים שהוא מציב בפני מדינת ישראל אך גם את ההזדמנויות החדשות שהוא מייצר. ההרצאה תעסוק בהרחבה בעלייתו של דאע"ש, באתגרים שהוא מציב ולשינוי שהביא הארגון במפת האזור. ההרצאה תבחן גם את פניו של הדור החדש בעולם הערבי, זה שיצא לגל של מהפכות לפני חמש שנים וכיום נע בין תהליכי התמערבות שמשתקפים בתוכניות הריאליטי לבין האסלאם הקיצוני, שמשגשג דווקא בפייסבוק ובטוויטר.

לקבלת הצעת מחיר

אודות המרצה


אבי יששכרוף הוא עיתונאי שחי , נושם ומסקר את המזרח תיכון למעלה מ 20 שנה. חוויותיו הביאו אותו ב 2015 לכתיבת הסדרה המדוברת "פאוד'ה". סדרה שהביאה את המתח והמורכבות של יחסה של ישראל עם שכניה במזרח התיכון למסכים וזכה להצלחה אדירה בכל העולם.

במשך שנים מבקר יששכרוף בגדה המערבית ובעזה, נפגש עם אנשי פת"ח, חמאס וארגונים אחרים, מבוקשים חמושים, כמו גם אזרחים, כדיי לקבל מידע באופן ראשוני ולהבין את המתרחש בזירה הפלסטינית בצורה בלתי אמצעית. הוא בקיא ברזיי הפוליטיקה הפלסטינית והמזרח תיכונית ודובר שוטף ערבית ואנגלית.

כיום אבי משמש הכתב והפרשן לענייני ערבים של אתר "וואלה NEWS " ושל אתר  Times Of Israel. מגיש תוכנית רדיו שבועית בגלי צה"ל בנושא המזרח התיכון ("רצועת הביטחון") , פרשן אורח בתוכניות אקטואליה ברדיו ובטלוויזיה.

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp