search

אבי יששכרוף

כתב והפרשן לענייני ערבים ומיוצרי הסדרה "פאוד'ה"

הרצאות

מסמטאות רמאללה ועד לשדרות של הוליווד


לאבי יששכרוף יש מסע מופלא שעבר בחייו – ממסתערב ביחידה מובחרת שנפצע בהתקלות עם מחבלי חמאס, דרך קריירה של יותר מ-20 שנים כפרשן וכתב לענייני ערבים המבקר באורח קבע בעזה ובגדה המערבית ונפגש עם אותם אנשים שהיוו עבורו מטרות בעבר ועד לקריירה של יוצר, מפיק ותסריטאי מצליח שכותב סדרות (פאודה, Hit and Run) וסרטים לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע האמריקנית.

בהרצאתו מספר יששכרוף על דרך החתחתים שעבר במהלך הקריירה שלו, דרך שהחלה בקרב בפאתי חברון ועברה דרך אינסוף הרפתקאות ומפגשים יוצאי דופן עם בכירי הרשות הפלסטינית, חמאס ואפילו הג'יהאד האסלאמי ואז קיבלה תפנית מפתיעה עם שידורה של הסדרה שיצר יחד עם ליאור רז, "פאודה". דרמת האקשן- מתח שהפכה לסדרה הישראלית המצליחה בעולם בעקבות עלייתה לאוויר בנטפליקס, סללה את הדרך לשלל סדרות וסרטים חדשים שיששכרוף ורז שוקדים עליהם בימים אלה.

על כל אלה ועוד הרבה חוויות מסמרות שיער שעבר יששכרוף בחייו, בהרצאה יוצאת דופן, מצחיקה ועצובה שנוגעת בעצבים החשופים של החברה הישראלית, של האזור כולו ועל הגשמת חלומות גם כשכולם מסביב אומרים לך לא

לקבלת הצעת מחיר

לישון עם האויב


הסכסוך הישראלי פלסטיני בשני העשורים אחרונים, מנקודת מבטו של כתב ישראלי השוהה לא פעם בשטח אויב. יששכרוף מצייר תחנות בקונפליקט באמצעות שורה של סיפורים אישיים וחוויות שצבר במהלך ביקורים ברצועת עזה ובגדה המערבית, מפגשים עם מבוקשים מסוכנים, עם אזרחים תמימים ומקבלי החלטות משני הצדדים.

יששכרוף, שחשף בזמנו את סיפורו של "הנסיך הירוק", בנו של ראש החמאס בגדה שהיה סוכן ישראלי במשך עשור, מתאר את הסכסוך מבפנים, כמי שהיה שם בשתי אינתיפאדות ואינספור מגעים להסדר מדיני. ההרצאה בוחנת את הקשר המורכב בין ישראל והרשות הפלסטינית, בין חמאס ופתח ובין חמאס וישראל, והכל מנקודת מבט אישית וחוויות מסמרות שיער.

לקבלת הצעת מחיר

שמח במזרח התיכון


הסביבה המשתנה במזרח התיכון מציבה בפני מדינת ישראל מפה משתנה של איומים ואינטרסים. מצד אחד נעלמים האיומים הקונבנציונליים ומנגד צצים להם ארגוני טרור חדשים, נוסח דאע"ש שמאיימים לא רק על המערב וישראל אלא גם על חיזבאללה ואיראן.

בהרצאתו משרטט יששכרוף את פני המזרח התיכון החדש, שנוצר בעקבות "האביב הערבי", את האתגרים החדשים שהוא מציב בפני מדינת ישראל אך גם את ההזדמנויות החדשות שהוא מייצר. ההרצאה תעסוק בהרחבה בעלייתו של דאע"ש, באתגרים שהוא מציב ולשינוי שהביא הארגון במפת האזור. ההרצאה תבחן גם את פניו של הדור החדש בעולם הערבי, זה שיצא לגל של מהפכות לפני חמש שנים וכיום נע בין תהליכי התמערבות שמשתקפים בתוכניות הריאליטי לבין האסלאם הקיצוני, שמשגשג דווקא בפייסבוק ובטוויטר.

לקבלת הצעת מחיר

אודות המרצה


אבי יששכרוף הוא עיתונאי שחי , נושם ומסקר את המזרח תיכון למעלה מ 20 שנה. חוויותיו הביאו אותו ב 2015 לכתיבת הסדרה המדוברת "פאוד'ה". סדרה שהביאה את המתח והמורכבות של יחסה של ישראל עם שכניה במזרח התיכון למסכים וזכה להצלחה אדירה בכל העולם.

במשך שנים מבקר יששכרוף בגדה המערבית ובעזה, נפגש עם אנשי פת"ח, חמאס וארגונים אחרים, מבוקשים חמושים, כמו גם אזרחים, כדיי לקבל מידע באופן ראשוני ולהבין את המתרחש בזירה הפלסטינית בצורה בלתי אמצעית. הוא בקיא ברזיי הפוליטיקה הפלסטינית והמזרח תיכונית ודובר שוטף ערבית ואנגלית.

כיום אבי משמש הכתב והפרשן לענייני ערבים של אתר "וואלה NEWS " ושל אתר  Times Of Israel. מגיש תוכנית רדיו שבועית בגלי צה"ל בנושא המזרח התיכון ("רצועת הביטחון") , פרשן אורח בתוכניות אקטואליה ברדיו ובטלוויזיה.

לקבלת הצעת מחיר

לקוחות שהמרצה היה אצלם

whatsapp